Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

Pelaajatilastot 2008 Maakuntasarja
Nimi Ottelut Lyödyt Tuodut Yhteensä
1. Järvinen 16 4+28 31 63
2. Ronni 15 2+15 37 54
3. Eloranta 15 1+23 23 47
4. Koskinen 14 1+10 28 39
5. Uusipaavalniemi 6 3+20 7 30
6. Kivelä 8 1+14 14 29
7. Kärnä 13 1+16 12 29
8. Pennanen 9 11 12 23
9. Virtanen 13 17 4 21
10. Rissanen 6 16 4 20
11. Keränen 9 3 16 19
12. Mehtonen 13 9 10 19
13. Pousi 6 1+3 12 16
14. Kolehmainen 10 7 7 14
15. Tiilola 9 4 2 6

Pelaajatilastot 2008 Aluesarja
Nimi Ottelut Lyödyt Tuodut Yhteensä
1. Make 11 2+27 30 59
2. Pennanen 9 1+23 22 46
3. Teemu 10 2+3 35 40
4. Mika 9 21 20 41
5. Pulkkinen 6 1+24 14 39
6. Oksa 10 17 15 32
7. Antti 9 9 20 29
8. Jerry 10 1+8 18 27
9. Mikko 9 18 4 22
10. Mehtonen 7 1+6 7 14
11. Tomppa 8 10 4 14
12. Ikonen 4 1 13 14
13. Jouni 2 0 4 4
14. Virtanen 2 5 0 5

Cobra II - Riipe ALUESARJA

Jerry 2, Sarkola 1/2, Packalen 3, Mehtonen 1/1, Pennanen 2/3, Pulkkinen 1/1, Teemu 2, Make 1/2, Mane 2, Mikko 2, Iksu 3, Antti 2/1, harha 2

Cobra - Janakkala II ALUESARJA

Iksu 0/2, Sarkola 0/2, Packalen 1/4, Pennanen 0/4, Pulkkinen 7/2, Mane 1/3, YS 1/1, Ilari 4/0, Kuusiniemi 2/1, Tomppa 5/2

Roihu - Cobra II ALUESARJA

Teemu 1+1/7, Kuusiniemi 3/6, Packalen 5/5, Sarkola 5/6, Pennanen 7/2, Pulkkinen 4/1, Oksa 4/1, YS 0/4, Jerry 2/3

Cobra Team - Lohja MAAKUNTASARJA

Ronni 3/4, Pousi 0/3, Koskinen 2/3, Eloranta 4/3, Järvinen 3/0, Uusis 2/0, Rissanen 5/2, Kaitsu 0/1, Kärnä 1/2, Keränen 0/4, harhoilla 2

Cobra Team - Vihti MAAKUNTASARJA

Ronni 1/3, Koskinen 2/4, Eloranta 0/2, Rissanen 3/2, Järvinen 1/2, Kivelä 5/1, Virtanen 2/1, Kärnä 2/2, Tiilola 0/1, väärillä 2

HRT - Cobra Team MAAKUNTASARJA

Ronni 1+3/6, Pousi 1+3/4, Koskinen 1/4, Eloranta 2/3, Järvinen 1+6/3, Virtanen 2/1, Jari 1/3, Kaitsu 2/2, Kärnä 4/3

Cobra II - Haarajoki ALUESARJA

ikonen 0/5, teemu 0/4, mika 5/5, pennanen 5/4, pulkkinen 3/3, make 1+4/5, mane 0/1, tomi 2/0, mikko 4/1

Cobra Team - Espoo MAAKUNTASARJA

Ronni 1+1/3, Keränen 1/2, Eloranta 1/1, Jussi 1/1, Järvinen 0/2, Mehtonen 0/2, Rissanen 3/0, Kärnä 2/0, Tiilola 2/0

Tahko - Cobra Team MAAKUNTASARJA

Ronni 1/4, Keränen 0/4, Eloranta 1+2/3, Kivelä 2/3, Järvinen 1/1, Rissanen :) 4/1 (1. palkinto), Mehtonen 2/1, Kolehmainen 1/0, Uusipaavalniemi 3/0 (2.palkinto).

Cobra II - Rekolan Pesis ALUESARJA

Teemu 0/2, Make 1/4, Mika 0/3, Pennanen 2/3, Pulkkinen 1+4/2, Oksa 3/1, Jerry 1/0, Mikko 1/0, Ilari 1/0, Antti 2/2

Cobra Team - Hard Rock Team MAAKUNTASARJA

Ronni 1/2, Koskinen 1/3, Eloranta 3/2, Pennanen 1/3, Järvinen 1+2/4, Jussi 1/1, Mehtonen 0/2, Kolehmainen 0/1, Kärnä 2/1, Rissanen 3/0, Tiilola 1/0

Cobra Team - PuMu MAAKUNTASARJA

Ronni 2/0, Pennanen 0/3, Järvinen 0/1, Oksa 1/0, harha 1

Cobra Team - Lammin Luja MAAKUNTASARJA

Uusipaavalniemi 1+4/2, Ronni 0/1, Keränen 1/3, Koskinen 0/1, Kivelä 0/1, Järvinen 1/0, Rissanen 1/0, Mehtonen 1/0, Kärnä 0/1

Cobra II - ViPa ALUESARJA

Ikonen 1/3, Teemu 0/2, Mika 3/0, Tuomas 0/1, Jouni 0/2, Make 1/1, Antti 1/2, Oksa 1/1, Jerry 1/0, Tomppa 1/0, Jukka 1+6/3

Kerava - Cobra II ALUESARJA

Teemu 0/2, Antti0/3, Pose 0/1, Make 1+6/2, Jari 1/1, Mika 1/1, Mikko 1/0

Lammi - Cobra Team MAAKUNTASARJA

Ronni 0/3, Keränen 0/3, Koskinen 0/2, Eloranta 3/2, Uusipaavalniemi 3/0, Järvinen 1/1, Rissanen 1/0, Virtanen 3/0

Cobra Team - Vantaa MAAKUNTASARJA

Ronni 0/5, Koskinen 0/3, Eloranta 1/2, Uusipaavalniemi 1+3/3, Järvinen 1+1/3, Virtanen 1/0, Jari 1/0, Kaitsu 0/1, väärillä 7

LMV - Cobra II ALUESARJA

Oksa 1/0, Teemu 0/2, Antti 0/4, Joonas 2/1, Markku 0/2, Mika 2/2, Mikko 4/0, Tomppa 1/0

ViPa Äijät - Cobra II ALUESARJA

Mika 1/4, Teemu 1/4, Kossu 6/3, Joonas 1+2/3 (palkittu), Make 3/1, Oksa3/1, Mikko 1/1, Mika P.  1+1/2, Jerry 1+2/5

Cobra II - PäPe ALUESARJA

Teemu 0/2, Jouni 0/2, Make 1/2, Joonas 3/1, Mika 2/2, Mika 1/0, Oksa 0/1, Tomppa 1/0

PuMu - Cobra Team MAAKUNTASARJA

Ronni 1/0, Keränen 0/2, Koskinen 0/1, Eloranta 0/1, Järvinen 1+3/4, Kivelä 2/0, Kärnä 0/2, Jari 2/0, Kaitsu 1/0, Virtanen 1/0

Cobra Team - Tahko MAAKUNTASARJA

Pousi 0/2, Keränen 0/1, Kivelä 2/2, Järvinen 2/3, Joonas 2/1, Eloranta 1/1, Jari 1/1, Kolehmainen 1+3/3, Virtanen 2/0, Kärnä 2/0

Espoo - Cobra II ALUESARJA

Mane 2/5, Teemu 1+1/8, Antti 3/3, Make 7/4, Timo 5/5, Jerry 3/8, Jani 8/3 (2.palkinto), Tomppa 0/1, Mikko 5/2 (1.palkinto).

Lohja - Cobra Team MAAKUNTASARJA

Ronni 0/1, Jari 0/1, Pasi 2/2, Jukka 2/0, Pousi 0/1, Järvinen 1/2, Make 1+2/3, Kai 1/1, Virtanen 2/0

MIEHET aluesarja

JOUKKUE OT 3p 2p tp 1p 0p JAKSOT JUOKSUT P
Kipe06 11 9 1 0 1 0 21 - 3 210 - 66 30
Cobra II 11 9 1 0 0 1 20 - 3 225 - 77 29
Päpe 11 7 2 0 1 1 19 - 6 254 - 57 26
Riipe 11 5 2 0 2 2 16 - 10 183 - 119 21
Repe 11 5 2 0 1 3 13 - 8 166 - 96 20
Keravan Puristus 11 4 2 0 1 4 13 - 12 146 - 126 17
LMV 10 4 1 0 0 5 9 - 9 132 - 143 14
Janakkala 10 4 0 0 1 5 9 - 10 146 - 146 13
Haarajoki 11 2 1 0 1 7 6 - 16 108 - 187 9
Vipa Äijät 10 1 1 0 0 8 4 - 17 65 - 208 5
Roihu 11 1 0 0 1 9 3 - 19 99 - 288 4
Espoo 10 0 0 0 0 10 0 - 20 42 - 263 0



Runkosarjan ottelut
Haarajoki - Riipe 0-2  (1-12,5-6)
Repe - Roihu 2-0  (18-2,13-3)
Riipe - Repe 2-1  (8-9,9-8,1-0s)
Haarajoki - Roihu 1-0  (6-6,3-2)
Espoo - Keravan Puristus 0-2  (1-7,2-3)
Cobra II - Riipe 2-0  (8-2,9-3)
Roihu - Kipe06 0-2  (0-14,5-14)
LMV - Haarajoki 2-0  (15-0,17-4)
Riipe - Janakkala 2-0  (3-1,14-1)
Keravan Puristus - Päpe 1-2  (1-7,3-1,0-3s)
Kipe06 - Haarajoki 2-0  (3-2,5-2)
Haarajoki - Janakkala 0-2  (5-13,3-6)
LMV - Päpe 0-2  (3-10,3-16)
Roihu - Cobra II 0-2  (2-20,3-15)
Cobra II - Janakkala 2-0  (13-3,8-2)
Haarajoki - Vipa Äijät 2-0  (7-0,25-5)
Päpe - Roihu 2-0  (27-5,17-1)
Cobra II - Haarajoki 2-0  (20-7,8-5)
Repe - LMV 1-0  (5-5,3-2)
Vipa Äijät - Keravan Puristus 0-2  (3-6,0-12)
Janakkala - Roihu 2-0  (10-2,18-5)
Keravan Puristus - LMV 2-0  (12-3,10-1)
Kipe06 - Keravan Puristus 2-0  (8-3,12-1)
LMV - Riipe 2-0  (6-4,6-3)
Cobra II - Repe 2-0  (11-2,6-5)
Janakkala - Repe 0-1  (4-7,4-4)
Espoo - Haarajoki 0-2  (1-4,4-5)
Kipe06 - Päpe 2-0  (8-1,3-1)
Janakkala - Kipe06 1-2  (7-11,9-6,1-1s 2-3k)
Keravan Puristus - Riipe 2-1  (2-8,12-2,2-1s)
Kipe06 - LMV 2-0  (19-6,20-1)
Keravan Puristus - Haarajoki 2-1  (6-5,4-9,5-1s)
Kipe06 - Cobra II 2-0  (4-2,10-5)
Keravan Puristus - Janakkala 0-2  (10-15,2-11)
Riipe - Vipa Äijät 2-0  (17-1,11-2)
Janakkala - Espoo 2-0  (5-2,15-3)
Päpe - Repe 2-0  (2-0,15-2)
Vipa Äijät - Kipe06 0-2  (1-8,1-7)
Keravan Puristus - Cobra II 0-2  (2-8,2-6)
Vipa Äijät - Päpe 0-2  (0-9,1-16)
Päpe - Haarajoki 2-0  (11-1,15-0)
Repe - Vipa Äijät 2-0  (15-0,10-0)
LMV - Cobra II 0-2  (1-2,7-10)
Kipe06 - Espoo 2-0  (15-2,19-3)
Roihu - Keravan Puristus 0-2  (3-18,5-19)
Vipa Äijät - Cobra II 0-2  (1-8,1-17)
Päpe - Janakkala 2-0  (8-6,16-0)
Vipa Äijät - Espoo 2-0  (12-2,19-4)
Haarajoki - Repe 0-2  (2-13,6-10)
Roihu - Espoo 2-0  (11-1,12-5)
Cobra II - Päpe 2-1  (7-4,0-7,3-2s)
Repe - Kipe06 0-2  (0-3,0-9)
Roihu - Vipa Äijät 1-2  (12-2,6-10,2-3s)
Riipe - Kipe06 2-1  (8-5,3-6,2-0s)
Riipe - Roihu 2-0  (17-0,19-5)
LMV - Janakkala 1-0  (10-2,13-13)
Repe - Keravan Puristus 2-0  (8-2,3-2)
Roihu - LMV 0-2  (4-8,3-11)
Janakkala - Vipa Äijät 30.08.
Espoo - Cobra II 0-2  (2-24,0-15)
Repe - Espoo 2-0  (15-0,16-0)
Espoo - Riipe 0-2  (4-5,6-15)
Vipa Äijät - LMV 0-2  (1-6,2-8)
Espoo - Päpe 0-2  (0-15,0-31)
Espoo - LMV 13.09.
Päpe - Riipe 2-1  (13-2,6-8,1-0s)

Runkosarjassa pelataan 66 ottelua.

Pelataan yksinkertainen runkosarja, jonka perusteella sijoitukset jaetaan.
Runkosarjan voittaja nousee maakuntasarjaan kaudeksi 2009.

MM3  Pelatut ottelut:
          
18.05.08
Espoo-Lammi 0-2 (4-7,4-7)
Vihti-Lohja 2-0 (7-2,8-7)
Tahko-Vantaa 1-0 (4-4,9-4)
19.05.08
PuMu2-HardRockTea 0-2 (3-4,6-15)
20.05.08
CobraTeam-Lohja 2-1 (3-4,17-7,2-1)
22.05.08
Vantaa-PuMu2 0-2 (2-22,3-16)
23.05.08
CobraTeam-Vihti 2-0 (10-9,8-4)
Tahko-Lohja 2-0 (7-2,11-6)
24.05.08
Lammi-Espoo 2-0 (5-4,24-7)
26.05.08
HardRockTea-Vantaa 2-0 (19-6,12-11)
Vihti-Tahko 1-0 (7-6,4-4)
28.05.08
CobraTeam-Espoo 2-0 (6-2,7-4)
31.05.08
Lohja-Lammi 0-1 (8-8,11-12)
02.06.08
HardRockTea-CobraTeam 0-2 (7-9,3-20)
Espoo-PuMu2 2-0 (8-7,6-4)
03.06.08
Vantaa-Lohja 1-2 (5-4,7-8,2-3)
04.06.08
Espoo-Tahko 2-0 (4-2,5-4)
07.06.08
PuMu2-Lammi 2-0 (3-2,5-4)
08.06.08
Espoo-Lohja 2-0 (9-5,4-0)
09.06.08
Lohja-Tahko 0-2 (3-5,4-9)
10.06.08
Vihti-PuMu2 0-2 (9-10,1-8)
Vantaa-CobraTeam 2-0 (6-5,10-2)
13.06.08
Tahko-PuMu2 2-1 (2-3,9-3,1-0)
HardRockTea-Lohja 2-0 (10-6,14-11)
16.06.08
Vantaa-Vihti 0-2 (7-10,4-10)
18.06.08
Tahko-Lammi 0-2 (0-11,6-15)
24.06.08
HardRockTea-Tahko 2-0 (9-3,7-4)
02.07.08
HardRockTea-Vihti 2-0 (6-2,3-2)
Tahko-CobraTeam 0-2 (3-5,10-12)
05.07.08
Lammi-PuMu2 2-0 (16-4,7-2)
10.07.08
CobraTeam-HardRockTea 2-1 (2-4,13-3,4-3)
17.07.08
HardRockTea-Lammi 0-1 (8-8,2-12)
19.07.08
PuMu2-Tahko 2-1 (17-2,2-7,2-0)
Vantaa-Lammi 0-2 (1-14,8-13)
21.07.08
CobraTeam-PuMu2 0-2 (2-11,1-13)
Vantaa-HardRockTea 0-2 (3-12,6-7)
24.07.08
Lammi-HardRockTea 2-1 (2-4,5-0,0-0,1-0)
26.07.08
Lammi-Tahko 2-0 (8-1,6-0)
29.07.08
CobraTeam-Lammi 1-2 (3-7,6-4,0-1)
30.07.08
Lohja-HardRockTea 2-1 (6-5,5-16,1-0)
02.08.08
Lammi-Vihti 2-0 (6-0,11-2)
04.08.08
Espoo-Vihti 2-0 (11-4,11-10)
HardRockTea-PuMu2 0-1 (5-5,4-4,0-1)
Lohja-Vantaa 2-0 (8-1,15-5)
06.08.08
Lammi-CobraTeam 2-0 (12-4,10-7)
Tahko-Espoo 0-2 (3-6,4-7)
09.08.08
Lammi-Lohja 2-1 (5-4,6-8,0-0,3-2)
11.08.08
Tahko-HardRockTea 0-2 (3-9,5-6)
Lohja-PuMu2 2-1 (1-2,7-6,0-0,4-3)
CobraTeam-Vantaa 2-0 (9-3,8-2)
13.08.08
HardRockTea-Espoo 1-2 (11-4,0-5,1-2)
15.08.08
Lammi-Vantaa 2-0 (5-1,5-3)
18.08.08
Vantaa-Tahko 0-2 (3-9,3-4)
Vihti-HardRockTea 0-2 (3-9,0-11)
20.08.08
Espoo-HardRockTea 2-0 (7-5,2-1)
21.08.08
PuMu2-CobraTeam 0-2 (0-4,3-7)
23.08.08
PuMu2-Vantaa 2-0 (21-0,17-8)
24.08.08
Vihti-Lammi 0-2 (6-8,2-13)
25.08.08
Vantaa-Espoo 0-2 (3-4,2-10)
27.08.08
Lohja-Espoo 1-2 (3-2,2-6,0-5)
Tahko-Vihti 2-0 (17-4,3-1)
29.08.08
CobraTeam-Tahko 2-0 (8-4,5-3)
30.08.08
PuMu2-Vihti 2-1 (6-7,10-5,2-1)
31.08.08
Espoo-CobraTeam 0-2 (4-6,6-10)
03.09.08
Lohja-CobraTeam 2-0 (16-5,4-2)
Vihti-Espoo 1-2 (6-3,7-8,0-2)
05.09.08
Vihti-Vantaa 2-0 (17-3,15-6)
06.09.08
Vihti-CobraTeam 0-2 (3-5,5-16)
PuMu2-Lohja 2-0 (5-4,17-3)
07.09.08
Espoo-Vantaa 2-0 (13-0,4-1)
08.09.08
Lohja-Vihti 1-0 (7-7,10-3)
10.09.08
PuMu2-Espoo 2-0 (6-3,10-3)
          
09-12-2008 16:24:04       SARJATAULUKKO                                       
MM3 MIEHET MkS ETELÄLOHKO                                                     
JOUKKUE     OTT 3P 2P TP 1P 0P JAKSOT   JUOKS    P                            
                                                                              
Lammi        16 10  5  0  0  1 28-  5 (279-128) 40                            
CobraTeam    16  9  2  0  1  4 23- 12 (233-191) 32                            
Espoo        16  8  3  0  0  5 22- 13 (189-173) 30                            
HardRockTeam 16  8  0  0  5  3 20- 14 (235-191) 29                            
PuMu2        16  7  3  0  2  4 21- 14 (256-163) 29                            
Tahko        16  4  2  0  1  9 12- 20 (164-195) 17                            
Lohja        16  2  4  0  3  7 14- 22 (196-238) 17                            
Vihti        16  3  1  0  2 10  9- 23 (181-253) 13                            
Vantaa       16  1  0  0  1 14  3- 29 (133-334)  4                            
©2018 Cobra Team Hyvinkää - suntuubi.com